Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İklimin Projesi Üniversite Seminerleri Serisi

Mayıs 8, 2019 @ 12:30 - 17:30

Avrupa Birliği Türkiye mali işbirliği kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimin) üniversite seminerlerine başlıyor.

İklimin’den yapılan basın açıklamasında, proje çerçevesinde çağımızın en önemli küresel sorunu olan iklim değişikliği alanında bilinç artırmak, küresel ve ulusal düzeyde çevre sorunlarına dikkat çekmek, duyarlılığı artırmak ve benzeri amaçlarla çeşitli gruplara yönelik faaliyetler düzenlendiği belirtildi. Söz konusu faaliyetlerin bir kısmı; üniversite öğrencileri, akademik personel, genç sivil toplum temsilcilerini kapsayacak şekilde planlandı. Bu kapsamda Mayıs ayı içerisinde üç ilde (Ankara, İstanbul, İzmir) “Üniversite Bilgilendirme Günleri” düzenlenecek.

Ankara etkinliği, 8 Mayıs Çarşamba günü ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde 12.30-17.30 saatleri arasına gerçekleştirilecek. İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Mikdat Kadıoğlu ve Havayı Koklayan Adam lakabıyla anılan Meteorolog Bünyamin Sürmeli’nin iklim değişikliği ile ilgili sunumlarının ardından, katılımcılara sertifikalı sosyal medya eğitimi verilecek.

Etkinlik herkese açık ve ücretsiz olarak düzenleniyor. Kontenjan sınırı nedeniyle katılmak isteyenlerin info@iklimin.org adresine e-posta göndererek kayıt oluşturmaları bekleniyor.

ETKİNLİK PROGRAMINA buradan ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Tarih:
Mayıs 8, 2019
Saat:
12:30 - 17:30
Etkinlik Kategori:
,
Etkinlik etiketleri:
, , , ,
Website:
http://www.iklimin.org/

Organizatör

İklimin

Mekan

ODTÜ KKM