Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

TÜBİTAK BİLGEM’den 2. Ulusal Blokzincir Çalıştayı

Eylül 25, 2019 @ 08:00 - Eylül 26, 2019 @ 17:00

TÜBİTAK BİLGEM tarafından ilki 2018 yılında Ankara’da düzenlenen Blokzincir Çalıştayı’nın 2.si bu yıl 25-26 Eylül’de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

“Blokzincirde Dijital Kimlik” ana temasıyla düzenlenecek olan 2. Ulusal Blokzincir Çalıştayı bu defa blokzincir teknolojisinin vatandaşın hayatını nasıl değiştirebileceğini masaya yatırıyor. “Kamu hizmetlerinden, belediye hizmetlerinden ya da özel kurumların sunduğu örgün hizmetlerden yararlanırken, vatandaşın veya tüzel kişilerin yaşadıkları süreçleri blokzincir teknolojisi ile hızlı ve güvenli hale getirmek mümkün müdür? Dijital dünyada vatandaşın mahremiyeti korunurken yönetime katılımı nasıl artırılır? gibi konular ve daha ötesi bu çalıştayda tartışılacak.

Bunların yanı sıra devlet kontrollü paralar (stable coins), uzlaşma mekanizmaları (algorand, avalanche, elixxir), pratik kullanım senaryoları (anket, ödüllendirme, ödeme) gibi sektörün gündeminde olan konular uzmanlarından aktarılacak. Yerli ve yabancı konuşmacıların, panellerin, başarı hikayelerinin ve eğitim seanslarının yer alacağı Çalıştaya yurt içinden ve dışından geniş bir katılım beklenmektedir.

TÜBİTAK BİLGEM 2. Ulusal Blokzincir Çalıştayı için bildiri kabulü başladı. Çalıştaya bildiri gönderimi için TIKLAYINIZ.

2. Ulusal Blokzincir Çalıştayı tanıtım broşürünü indirmek için tıklayınız.

Detaylar

Başlangıç:
Eylül 25, 2019 @ 08:00
Bitiş:
Eylül 26, 2019 @ 17:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
,
Website:
https://uekae.bilgem.tubitak.gov.tr/tr/haber/2-ulusal-blokzincir-calistayi-2019

Organizatör

TÜBİTAK BİLGEM

Mekan

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı