Dünya çapında 17 GW kurulu gücü ve 1,7 milyonun üzerinde ürün tedariği ile Dünya Invertör Marka Sıralamasında ilk 5 ‘te yer alan Growatt Inverter ile 2000 yılından itibaren %100 yerli sermaye ile Yenilenebilir Enerji, Enerji Depolama Çözümleri ve Akıllı Şebeke konularında ülkemize hizmet veren Form Elektrik A.Ş. arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

Şirketten yapılan basın açıklamasında, Türkiye’de temsilciliğini yaptığı kaliteli marka ve ürün grubu ile aynı zamanda 21 Elektrik Dağıtım Firması’nın çözüm ortağı olan Form Elektrik A.Ş.’nin, Invertör piyasasında da diğer ürün gruplarında sağladığı müşteri memnuniyetine ulaşmayı hedeflediği belirtildi.

Türkiye’de ortalama her 4 yenilenebilir enerji santralinden 1’ine ürün veya hizmet sunarak sektörde en çok tercih edilen firmalar arasında yer alan Form Elektrik A.Ş., Growatt Marka Ongrid Invertör, Offgrid Invertör, Hybrid Invertör ve Lityum Depolama Çözümleri ve Enerji Yönetimi Aksesuarları ile solar sektörüne hizmet etmeye devam edecek.

Bugün olduğu gibi gelecekte de kaliteden ödün vermeden, verimliliği yüksek ürünler ile sektöre hizmet vermeyi kendine misyon edindiğini vurgulayan Form Elektrik A.Ş yetkilileri, en büyük hedeflerinin, diğer ürün ve hizmet gruplarındaki satış ve servis başarısını aynı şekilde Growatt Invertörleri için de elde etmek ve Growatt markasını Türkiye Invertör Piyasasında en çok tercih edilen Invertör markası haline getirmek olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.