GÜNDER'İN KURUMSAL ÜYELERİ

07 Panelsan logo

07 Panelsan San. ve Tic. Şti. 1998 yılında kurulmuş, elektrik panosu imalatı alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından birisidir. Genç ve dinamik şirket profilini, tasarım ve kurulum aşamalarındaki yenilikleri takip ederek korumayı başarmıştır.

Akbacakogluenerji

Akbacakoğlu Enerji, kalite ve performans odaklı iş yaklaşımı ile bugün Türkiye’nin güneş enerjisinden faydalanma potansiyelinin yüksek olduğu bir alan olan Ayvalık bölgesinde 220 dönümlük arazi üzerinde faaliyet göstermekte olan bir enerji santraline sahiptir.

Akfen Yenilenebilir Enerji Logo

Akfen Yenilenebilir Enerji, Türkiye’nin en iyi doğal kaynaklarına sahip bölgelerinde çoğu son 5 yılda devreye alınmış ve çeşitlendirilmiş modern enerji santralleri ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

akkasoglu

2015 Yılında kurulan Akkaşoğlu Grup, Mühendislik, Tedarik, EPC Operasyon ve bakım, Proje Yönetimi, GES – RES – JES – HES Arge, Enerji Üretim ve Planlaması hizmetleri sunmaktadır.

alfa-solar-logo

Alfa Solar Enerji yenilenebilir enerji kaynaklarından, güneş enerjisi sektöründe gerçek kalite anlayışı ve üretim tecrübesini Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde deneyimli Teknik kadrosu ile fotovoltaik (PV) panel üretim tesisinde dünyaya örnek, kendi geliştirdiği farklılıklarla ultra modern tesiste sıfır hata anlayışı ile yalın üretim yaparak yüksek kalitede fotovoltaik (PV) panelleri gururla üretmektedir.

Ankara Solar

Ankara Solar, Yıllık Üretim Kapasitesi 400 MWp olan son teknoloji kullanıan üretim tesisi ile Türkiye’nin en büyük solar panel üreticisidir. Ankara Solar , Türkiye dışında yaklaşık 23 Ülkede bilinirliği her geçen gün yayılan bir markadır. Hedefemiz 3 yıl için bütün Dünya ülkelerinde iyi pazara sahip olmaktır.

arkat alüminyum logo final

Arkat Alüminyum Sanayi Ticaret ve Anonim Şirketi 2014 yılında Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş, alüminyum profil üretimi ve eloksal kaplama hizmeti veren bir firmadır.

asunim_logo_tr

Asunim, 20 yılın üzerindeki deneyiminin sağladığı avantaj ile fotovoltaik güneş enerjisi alanında uzmanlaşmıştır ve 15’in üzerinde ülkede hizmet vermektedir.

aydem-yenilenebilir-logo

Aydem Enerji’nin, yenilenebilir enerji üretimi alanında faaliyet gösteren şirketi Aydem Yenilenebilir Enerji, doğal kaynakların, çevrenin ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarının sürdürülebilirliğini gözeten yaklaşım ile yenilenebilir enerjiyi odağına alıyor.

Basari-Enerji logo son

Başarıarge Enerji Teknolojileri A.Ş., Başarı Holding ve Başarı Yatırımlar A.Ş.’nin ortak iştiraki olarak güneş enerjisi bir diğer adıyla solar enerji sektörü üzerine güneş enerjisinden elektrik üretimi üzerine araştırma ve geliştirme ( Ar-Ge ) yapmak amacıyla 2013 yılında Ankara’da kurulmuştur.

bayraktarsolar logo son

Bayraktar Solar, güneş enerji santralleri; Acil Servis, Teknik Servis, Bakım, İşletme, Kurulum ve Mühendislik Hizmetleri ile 500 MW’ın üzerinde iş tecrübesine sahip.

beytepe

Enerjimiz Elektriğiniz Olsun. Enerjimiz Elektriğiniz Olsun. Beytepe Enerji, günümüzün ve geleceğin yeşil enerjisi olan güneş enerji sistemleri ile maksimum tasarrufu elde etmeniz ve elektrik üretiminden kazanç sağlamanız için çalışıyor.

BORCELIK_LOGO-01

Türkiye’nin En Büyük ve En Yüksek Kaliteli Galvanizli Çelik Üreticisi Borçelik, tamamı sanayi hammadde girdisi olan sıcak daldırma galvanizli çelik, soğuk haddelenmiş çelik ve sıcak haddelenmiş (asitlenmiş ve yağlanmış) çelik gruplarında, sürdürülebilirlik çerçevesinde üretim gerçekleştirmektedir.

Bureau Veritas

Test, Gözetim ve Belgelendirme hizmetlerinde dünya lideriyiz. Müşterilerimize varlıklarının, ürünlerinin ve altyapılarının kullanım ömrü boyunca yardımcı olur, kaliteyi güvence altına almalarına, maliyetleri azaltmalarına, verimliliği artırmalarına ve daha sorumlu, sürdürülebilir bir kültür sağlamalarına yardımcı olur.

 

cautha

Cautha Turkey Yenilenebilir Enerji İnşaat A.Ş. Renewables & Environment

cb logo

GES Bakım-Onarım ve Servis Hizmetleri sektöründe faaliyet göstermektedir.

Cener3

Kaliteli ve modern yaşamın her alanında ihtiyaç duyulan enerjinin güvenilir, sürdürülebilir ve mali açıdan verimli olarak üretilmesinde ve tüketilmesinde dünyada var olan ve düşünebilen her canlının sorumluluğu olduğu inancındayız. CENER3, bu alanda üzerine düşen sorumluluk bilinci ile yenilenebilir enerji projelerinde ticari faaliyetlerini yürütmekte olan bir kuruluştur.

cw enerji logo

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi 2010 yılında kurulmuş fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firmasıdır. Yıllık 1,3 GW güneş paneli üretim kapasitesiyle Avrupa ve Türkiye’nin en büyük güneş paneli üretim firmasıdır. Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Uzak Doğu’da da 2009 yılından bu yana güneş paneli üretimi gerçekleştirmektedir.

CELIK YAPI_waifu2x_art_noise1_scale_tta_1

2008 yılında Vizyon Makine olarak kurulan firmamız, 2015 yılında ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPI İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş isim değişikliği ile “Kaliteli”, “Hızlı”, “Güvenilir” ve “Akıllı Çözüm” ilkeleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu sürede yurt içi ve yurt dışındaki birçok saygın projede başarılı olmuş ve takdir toplamıştır. Günümüzde yapısal çelik alanındaki uygulamaları ile Yapı Çelik bir marka olmuştur.

Çevtaş

Çevtaş, Türkiye’de Çevre Teknolojisi vizyonu ile kurulmuş ilk şirkettir. Bu bilinçle 35 yıldır sektördeki ilkeli duruşu ve yüksek teknoloji, hizmet anlayışı ile sektörü ileri taşımış ve gelecek nesillere örnek bir şirket olmuştur. Ayrıca bünyesinde yetiştirdiği teknik personel de aynı vizyon ve ilkeler ile ülkemize hizmet etmeye devam etmektedir.

daxler enerji logo

Daxler Enerji A.Ş. Endüstriyel ve Derya ortak girişimi olup yenilikçi güneş paneli üretimi yapan güneş enerjisi ekipmanları ve güneş enerjisi çözümleri sunan bir teknoloji şirketidir.

dkn-logo-i

2012 yılında elektrik taahhüt işleri yapmak amacıyla kurulan DKN Enerji Anonim Şirketi; sektörün ihtiyaçları doğrultusunda iş kollarına mekanik taahhüt işlerini eklemiş ve 2015 yılından itibaren elektromekanik alanında hizmet vermeye başlamıştır. Hızla gelişen teknolojileri deneyimli kadrosu ile takip ederek kısa zamanda birçok projeye imza atmıştır.

eif-logo

Domino Fuarcılık olarak kuruluşumuzdan itibaren takım çalışması ruhunu benimsemiş, yeniliklere açık uzman kadromuzla uluslararası kongre ve fuarlar düzenlemekteyiz. Modern ve kaliteli hizmet anlayışıyla, 1999 yılından bu yana özellikle enerji sektöründe bir çok kurum ve kuruluşunda desteğini alarak onlarca etkinliğe imza attık. Bunlardan en başarılı olanı şüphesiz ki  ”Energy is Future!” sloganı ile yola çıktığımız Türkiye’nin en büyüğü olan “EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarıdır.” Bu büyük etkinliği 15. kez organize etmekten onur duyarız.

efektif

Efektif Endüstriyel Enerji A.Ş. yenilenebilir enerji ve enerji verilimliği alanlarında faaliyet göstermek üzere 2008 yılında kurulmuştur.

Ejder Global Lojistik

Ejder Global Lojistik olarak, Uluslararası Karayolu – Havayolu – Denizyolu taşımaları, Ulusal Parsiyel ve Komple, Proje Taşımacılık – Dağıtım – Depolama hizmetlerini sunmaktayız. Lojistik alanında ihtiyacınız olan tüm hizmetleri tek çatı altında anahtar teslim olarak gerçekleştirebilme kabiliyetine sahibiz.

ekinler logo

Ekinler Endüstri, kurulduğu 1984 yılından bu yana Beyaz Eşya, Kombi, Otomotiv, Güneş Enerjisi, Akü, Savunma ve Havacılık sektörlerindeki önde gelen firmalara çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Uzman ekibi ve Uluslararası yönetim sistemleri altyapısıyla ürün ve imalat tasarımına dayalı elektromekanik parçaların üretiminde öncüdür.

EkoRE Logo

Eko Yenilenebilir Enerjiler A.Ş. 2013 yılında kurulmuş olup, yenilenebilir enerjiler sektöründe EPC, proje geliştirme ve yatırım hizmetleri sunmaktadır. Şirket ismini ekolojik ve ekonomik kelimelerinin kökü olan “EKO” sözcüğünden almıştır. Müşterilerimize ulaşılabilir, sürdürülebilir anahtar teslim temiz enerji çözümleri sunmakta olup, yatırımcılarımıza uzun ve kısa dönemli değer katmaktayız.

 

elin enerji logo

ELİN Elektrik İnşaat Müşavirlik Proje Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. (kısaca ELİN Grup) uzun yıllardır edinilmiş tecrübe ile kazanmış olduğu itibar, güçlü mali yapısı ve saygın kimliği ile Türkiye’de ve Yurtdışında Elektrik, Mekanik ve Enerji projelerine anahtar teslim çözümler sunmak, bu konuda araştırma-geliştirme yapmak ve satış sonrası hizmetler sunmak amacıyla çalışmaktadır. ELİN bugün itibariyle devam eden işlerinde 1.000’in üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır. Vizyonuna uygun şekilde uzmanlaşmış olduğu alanlarda akla gelen 3 firmadan biri durumundadır.

eltemtek logo

Enerji sektöründe sunduğu hizmetlerle Türkiye’nin önde gelen mühendislik, proje yönetimi ve danışmanlık şirketlerinden biri olmayı başaran ELTEMTEK, yüzde 47’lik kamu, yüzde 26’lık çok uluslu sermaye ve geri kalan yüzdelik payları özel enerji şirketlerinden oluşan ortaklık yapısına sahiptir.

era grup logo

2021 yılında Bursa’da kurulan Era Grup Alüminyum, Alüminyum mekanik işleme konusunda hizmet vermektedir. Şirketimiz, kurulduğu günden bu yana konusunda uzman ekibi ile müşteri beklentilerinin ötesinde hizmet vermeyi prensip edinmiştir. Çözüm odaklı yaklaşımımız ile kaliteli ve yenilikçi ürün ve hizmetlerimiz ile yurtiçi ve yurt dışı projelerde yer almaktayız.

girişim elektrik europower

Yedi ülkeye yayılmış ofis ve fabrikalar, toplamda 1000’den fazla çalışan ve 150’den fazla mühendis, 5 kıtada 60 ülkede kendini ispatlamış mühendislik, üretim ve tedarik gücü, anahtar teslim olarak tamamlanmış gigawattlarca enerji santrali, tasarlanan, uygulanan, teslim edilen binlerce farklı tesis, sistem ve proje ile Girişim Elektrik çalışmalarına hızla devam ediyor.

eva enerji yeni logosu

Evanergy A.Ş. güneş enerjisi paneli üreticilerine ve ülkemizin enerji açığını azaltmasına katkı sunmak amacıyla yerli yatırım olarak kurulmuştur.

Druck

FIMER TÜRKİYE olarak tüm kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik geniş ürün portföyümüz, yüksek kalite standartlarına sahip ürünlerimiz, lokal teknik servis gücümüz, iletişim merkezimiz ve solar akademimiz gibi birçok alanda enerjimizi güneşten alarak çalışıyoruz.

galtek logo

Galip Mühendislik olarak 1977 Yılında başlayan taahhüt çalışmalarımız, 1996 yılından itibaren GALTEK Mühendislik Elektrik İnşaat Makina San. Tic. Ltd. Şti. adı altında devam etmektedir.

gazioglusolar-logo

Demirsaç A.Ş. firması olarak 1967 yılında başladığımız sanayicilik faaliyetlerimizi, 1972’de Alçin Alüminyum, 1990’da Gazioğlu Un, 2011’de ise en yeni ve genç yatırımımız olan Gazioğlu Solar Enerji A.Ş. ile sürdürüyoruz. Gazioğlu aile şirketler grubunun temel prensipleri olan güven ve kalite faaliyet gösterdiğimiz her bir alanda öncelikli sorumluluğumuzdur.

gc logo

GC Enerji Bilişim Mühendislik Yapı Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi

gelişim solar logo

Gelişim Solar, güneş enerjisi sistemlerinde danışmanlık, teknik proje tasarımı, EPC, işletme-bakım ve termal drone testi gibi alanlarda 360° Enerji Yönetimi ile geleceğe giden yolda size yol arkadaşlığı yapar.

general-solar-logo

Generalsolar, GES projelerinde yatırımcılarına ilk başvurudan itibaren geçici kabule kadar olan proje alanının keşfinin yapılması, fizibilite çalışması, elektrik ve statik projelerinin mevcut sahaya uygun şekilde tasarlanması, proje onay süreci, Dünya çapında kabul görmüş kalite standartlarına sahip sistem ekipmanlarının temini ve kurulumu, tesisin devreye alınması, geçici kabul işlemleri, işletme-bakım hizmetleri safhalarında uzman kadrosu ve yenilikçi vizyonu ile hizmet sunmak adına işin her aşamasında büyük bir titizlik ve özenle çalışmaktadır.

gest energy logosu

GEST Enerji fotovoltaik panel üretimi ve entegrasyonlarının yanısıra, anahtar teslim projeleri EPC ( mühendislik, tedarik ve inşaat) yüklenebilecektir. Şirketin asıl hedefleri arasında en son teknolojileri takip edip, uygulamada en guvenilir platformlari olusturarak yenilenebilir enerji sektörüne hizmet sunmaktır.

GinlongSolis-01

2005 yılında kurulan Ginlong Technologies, en deneyimli ve en büyük güneş invertörü üreticilerinden biridir. Ginlong’un konut, ticari ve büyük ölçekli sistem kullanıcıları için uygun maliyetli çözümleri, hem ev sahiplerinin hem de işletmelerin yanı sıra dünya çapında enerji üreticileri ve yenilenebilir enerji yatırımcılarının katılımını sağlayarak güneş tedarik zincirinin her seviyesinde değer sunmaktadır.

Goodwe

GoodWe, PV inverterleri ve enerji depolama çözümlerinin üretimini sağlayan dünya lideri bir kuruluştur. Şanghay Borsası’nda halka açık bir limited şirket olarak listelenmiştir. 100’den fazla ülke ve bölgede, iki milyondan fazla inverterin teslimi ve toplam 23GW kurulumuyla, güçleri 0.7kW ila 250kW arasında değişen GoodWe solar inverterleri, konut ve ticari çatılarda, endüstriyel ve zemine monte & şebeke bağlantılı büyük ölçekli sistemlerde kullanılmaktadır.

göktekin enerji logo

2017 yılında EPC faaliyetlerine başlayan Göktekin Enerji, 4.725 kWp gücündeki Konya Kulu GES projesini tamamlayarak ilk işini gerçekleştirmiştir. 2019 yılı mayıs ayında çıkan Öztüketim Yönetmeliği ile çatı GES pazarının çok hızlı büyüyeceğini ön görüp organizasyon yapısını yeni pazar koşullarına entegre ederek tüm Türkiye’yi kapsayacak çalışmalar yapmaktadır.

goze enerji logosu

Göze Enerji, Türkiye’nin yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının en verimli düzeyde kullanılarak, ülke ekonomisine katkı sağlanması ve sürdürülebilir bir yaşam için ihtiyaç duyulan enerjinin yenilenebilir enerji kaynakları aracılığıyla sorunsuz şekilde üretilmesi noktasında enerji piyasasında anahtar teslim projelere imza atarak, enerji sektörünün farklı alanlardaki faaliyetleri ile entegre bir hizmet sunmaktadır.

GTC LOGOSU

2013-2016 arası tamamen yeni mezun mühendisleri işe alıp, güneş konusunda eğiterek, ARGE’ ye yönelten şirket, 3 yılda 2 Tübitak projesi tamamlayarak düşük sıcaklık katsayısı olan, iklimsel ve mekanik dayanıklılığı yüksek, çift yüzlü ve çift camlı bir güneş paneli tasarlamış, üretmiş, test ve sertifikasyon sürecini başarıyla geçmiş ve üretim firelerini en aza indirgeyen teknolojisini belirlemiştir. Güneş paneli çıktısıyla 2016 ‘da Faydalı Model hakkı kazanmıştır. ARGE Merkezi olarak Sanayi Bakanlığı’nca tescillenmiştir.

halk enerji logo

Halk Enerji, müstakil ev kurulumlarından şebeke ölçekli elektrik santrallerine kadar çeşitli ölçeklerde, yurt içinde ve yurt dışında yüksek kaliteli anahtar teslimi güneş enerjisi santralleri inşa eden bir mühendislik tedarik ve inşaat (EPC) şirketidir.

 

hatko-logo-v4

HATKO Grubu, değişikliklerine duyarlıdır ve kısa süre önce Elazığ’da (Türkiye’nin Doğusu) HATSUN firmasını kurmuştur. HATSUN, güneş panelleri için son teknoloji Junction box (JB) üreten Çinli bir şirket ile iş ortaklığı kurmuştur. Amacımız, Türkiye’deki yerel güneş paneli üreticilerini hedef alarak, en son teknoloji ve özel parçalarla birlikte tam zamanında teslimatı sağlamaktır.

hsa enerji logo

HSA Yatırım’ın iştiraki olan HSA Enerji, 1 Eylül 2021 itibariyle Manisa OSB’de bulunan tam otomasyona dayalı fabrikasında faaliyete başladı. 10.000m² kapalı alanda kurulan ilk fabrikasında 500MW/yıl kapasite ile Mavi Çam Güneş Panelleri’nin ve JA Solar panellerinin üretimini yapan HSA Enerji, ikinci fabrikasıyla 2023 yılında tek parselde 1GW/yıl üretim kapasitesine ulaştı. Kalite kontrol kriterleri ve süreçleri, üretimde kullanılan hammaddeler ve ürün reçetesinin tüm süreçlerini stratejik iş birliği içerisinde olduğu global partneri JA Solar ile birlikte yürütmektedir. HSA Enerji, Türkiye’de 11 Busbar M10 (182mm) yarım hücre teknolojisi ile güneş paneli üretimi gerçekleştiren ilk şirket olma özelliğine sahiptir.

huawei-technologies-co.-ltd.-600px-logo

Huawei Enterprise Türkiye, kamu, finans, enerji, ulaşım ve üretim başta olmak üzere farklı sektörlerdeki her bir kuruma tamamen bağlantılı, akıllı bir dünya için dijital dönüşümü destekleyen entegre teknoloji çözümleri sunmayı hedeflemektedir. Güçlü teknolojik altyapısı ile bulut bilişimden büyük veriye, nesnelerin internetinden yapay zeka ve bağlantı çözümlerine uzanan geniş ürün & çözüm yelpazesi ve 194.000 çalışanıyla Huawei, 170’den fazla ülkede faaliyet gösterip, üç milyardan fazla insana hizmet vermektedir.

ibt solar logo

Temelleri 2011 yılına dayanan IBT SOLAR ENERJİ, ülkemizin yüksek güneş enerjisi potansiyeline olan inancıyla, kurumsal deneyimlerin aktarılması ve bu potansiyelin en doğru yöntemlerle değerlendirilerek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakılması adına Türkiye’nin her noktasında faaliyet göstermektedir.

icarus logosu

Icarus Enerji, Güneş Enerjisi Teknolojileri zincirindeki 16 yıllık deneyimi ve küresel ofisleri ile Gezegen için sürdürülebilir ve Güneşli parlak bir gelecek kurma hayalimizi gerçekleştirmek için kıtalardaki fırsatları, arz ve talep araştırmalarını, üreticileri, yatırımcıları ve dostları bir araya getiriyor.

istirch logo

Istrich Enerji, yatırımcılara ve finans kuruluşlarına, yenilenebilir enerji konularında teknik, ekonomik, hukuk, finans ve strateji uzmanlığı sunan lider mühendislik ve müşavirlik firmasıdır. Enerji sektöründe ortaklarımızın özel sektörde 2000’li yılların başından beri gerçekleştirdiği başarılı projeler ve edindiği tecrübelerden sonra, Istrich Enerji 2014 yılında müşterilerine enerji sektöründe mühendislik ve müşavirlik hizmetleri vermek amacı ile kurulmuştur.

ısun

Isun Enerji olarak; ana odak noktamız güneş enerjisidir. Yaklaşımımızın temelinde yenilikçi ürünlerimizle insanları buluşturmak ve güneş enerjisini hayatımızın bir parçası haline getirmek var. Ana hedeflerimizden biri de güneş enerjisinde hem iç hem de dış pazarlarda lider kuruluş olmaktır.

İncitaş logo

1952’den bugüne, otomotiv sektörünün temel parçalarından oluşan ürün gamı ile (akü, jant, lastik) pazarda varlığını sürdüren İNCİTAŞ, bunun paralelinde teknolojik gelişim ve yenilikleri takip eden anlayışı ile de gücünü ve farklılığını göstermektedir. 1952 yılında Sn. Cevdet İnci tarafından kurulan İncitaş, İnci Holding’in temelini oluşturan ilk şirkettir.

logo_Ingeteam_color

Ingeteam Avrupa’nın En Büyük İnvertör Tedarikçilerinden biri olarak hizmet sunuyor.

integra

Integra Enerji projenin tasarım ya da uygulama aşamasını fark etmeksizin projenizin başlangıcından sonuna kadar ki süreçte yasal müşavirler, paydaşlar ve yerel topluluk ile birlikte Yenilenebilir Enerji Kanunu ve ilgili Mevzuatı Çevre Etki Değerlendirmelerine göre yürütme, planlama, proje danışmanlık, montaj ve bakım hizmetlerinin tümünü gerçekleştirmektedir.

isotec_solar_logo__

ISOTEC, her çeşit çatı ve zemin için uygun solar montaj sistemleri üreten, ürünlerinin kalitesi ve kanıtlanmış tecrübesiyle sektöründe öncü konumundadır.

kadooğlu inşaat

Kadooğlu Otelcilik Turizm İnşaat ve Ticaret AŞ (Kadooğlu Otelcilik ve Turizm A.Ş.) turizm sektörüne Cizre’de bir otel ile giriş yaptı. 2000’li yıllarda da AVM, hastane, toplu konut, lüks site ve akaryakıt istasyonu gibi inşaat işlerinde önemli başarılara imza atmıştır.

kalyon pv logo

Avrupa ve Ortadoğu’da eşi benzeri olmayan Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikasının yanı sıra 1 GW kurulu güç ile Türkiye’nin en büyük güneş santrali Karapınar Güneş Santrali, ülkemizin sürdürülebilir enerji alanındaki varlığına öncülük ediyorlar. 100 bin metrekare kapalı alana sahip Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası, ülkemizin yüksek teknoloji kabiliyeti olan en önemli endüstriyel tesislerinden biri olarak yaşama değer, ekonomiye güç katıyor. Güneş panellerinin yüzde yüz yerli üretimi hedefi ile kurulmuş bu eşsiz fabrika, 1.400 kişiye istihdam sağlıyor. Türkiye’de ilk kez uygulanan ar-ge dahil güneş paneli üretiminin 4 aşamasının tek çatı altında toplandığı tesis dünyada da bu yönüyle ilk ve tek.

kartal enerji logo

Kartal Enerji, 9 adet bağlı ortaklığı ve bu bağlı ortaklıkların sahip olduğu güneş enerjisi santralleri ile elektrik üretimi gerçekleştirmekte ve üretilen elektrik ilgili enerji piyasası düzenlemeleri çerçevesinde elektrik dağıtım kuruluşlarına satılmaktadır.

kıvanç enerji logo günder

Kıvanç Enerji, Kıvanç Grup bünyesinde yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi alanında faaliyette bulunmak üzere 2006 yılında kurulmuştur.

Konelsis

Konelsis Enerji Anonim Şirketi 2001 yılında Ankara Merkezli Olarak Kurulmuştur.Hizmet Verdiği Enerji, Maden, Su ve Sanayi Sektörlerinde Anahtar Teslimi Elektrik, Otomasyon, İnşaat Çözümleri Sunan Bir Firmadır. Kurulduğu Tarihten Günümüze Uzanan Tecrübeleri ile Hizmet Verdiği Sektörlerde Yüzlerce İş Bitirme Ünvanına Sahip Olmuştur.

Lazer solar enerji logo

Lazer Solar Enerji Alüminyum Sistemleri, projelendirmeden, uygulama sonrası hizmete kadar işin her sürecinde en önemli prensipleri ‘kaliteli hizmet’, ‘müşteri memnuniyeti’, ve ‘zamanında iş teslimi’dir. Tüm çalışanları için bir okul özelliği taşımaktadır. Teknik ve idari kadrosu, alüminyum sektöründe deneyimli, yetenekli ve profesyoneldir.

Luvi_Enerji_Logo

Dağıtım sistemleri ile dağıtık sistemlerin entegre olduğu günümüz dünyasında Luvi Enerji, güneş enerjisi sistemleri ve enerji verimliliği konusunda araştırmalar yapmakta ve projeler tasarlamaktadır. Ekibimizdeki profesyonel mühendis ve teknisyenler ile proje geliştirirken müşterilerimize en optimum çözümü sunuyoruz.

masfen enerji logo

Güneş Enerjisi Sektörünün Türkiye’de ilk adımlarını atmaya başladığı 2013 yılının hemen ardından Masfen Enerji olarak, 2014 yılında faaliyetlerimize başladık ve bu sayede sektörün öncü firmalarından biri olduk. Kalite odaklı yaklaşımımız ve yenilikçi bakış açımız ile kısa sürede birçok projede yer aldık. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında bugüne kadar tamamladığımız enerji projelerimiz ile sürdürülebilir ve temiz enerji kullanımına yönelik önemli katkılarda bulunduk.

mir solar

Mirsolar Enerji; yıllık 200 MW üretim kapasitesine sahip, yüksek teknolojili endüstri 4.0 üretim hattı ile Sakarya ilinde yerli fotovoltaik modülleri üreterek ülke ekonomisinin dinamiklerine pozitif katma değer sağlamaktadır.

mny enerji logosu

MNY Energy, BIPV Güneş paneli ve çatı danışmanlığı faaliyetleri yapmaktadır.

naturel enerji logo

Naturel Enerji, daha temiz, daha yaşanabilir bir dünya için güneş enerjisine yatırım yapmaya var gücüyle devam etmektedir. Arazi ve Çatı Güneş proje sahipleri için anahtar teslim projelendirme ve EPC hizmetlerini her zaman olduğu gibi üst düzeyde sunmaktadır.

orbit enerji logo

Orbit Enerji A.Ş. 1999 yılından beri Turkcell, Aselsan, Havelsan, Vodafone, Huawei, Alstom, TEIAS gibi şirketlere hizmet veren Deka Digital A.Ş.’nin ALTERNATİF ENERJİ alanında hizmet veren grup şirketidir. Temel faaliyet konusu ENERJI olan şirketin özellikle uzmanlaştığı alan güneş enerji santralleri EPC hizmetidir.

odulsolar logo

Ödül Enerji 2013 yılında, Mimarsinan OSB’de güneş ışığını konutlar, ticari ve bir çok benzeri amaçlı kullanım için elektriğe çevirecek yüksek performanslı solar ürünler üretmek ve bunların yurt içi ve özellikle yurt dışı pazarlarda satışını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.

özgen enerji logo

Güneş Enerjisi sektöründe tecrübeli bir EPC olan Özgen Solar, enerji sektöründe elli yılı aşkın tecrübesi ile faaliyet gösteren Özgen Elektrik firmasının, güneş enerjisi sektöründeki markasıdır. Özgen Solar, uygun yapı (fabrika, sanayi tesisi, depo, ev, apartman, ofis, devlet daireleri) ve arazi şartlarının bulunduğu her yerde, çatı, cephe ve zeminde, anahtar teslim fotovoltaik panel uygulamalarıyla temiz ve yenilenebilir enerji üretimini hedeflemektedir.

ozkoyuncu_enerji-1

Özkoyuncu Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş., Özkoyuncu Madencilik Metalurji İnşaat San. ve Tic. A.Ş. tarafından yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretim tesisleri yatırımı yapmak amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.

Pem

PEM Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 2007 yılında başlamış olduğu faaliyetlerine tecrübeli yönetim kadrosunun rehberliğinde, 2013 yılında Enerji departmanını ayırarak, enerji kalitesi, verimliliği, sürekliliği ve alternatif enerji kaynakları konularında danışmanlık vererek ve çözümler üreterek devam etmektedir. Böylece analizler ve ihtiyaç duyulan ürünlerin tasarlanması konularında alanını genişletmiştir.

SOLARlogo

Power Solar olarak, yenilenebilir enerji alanında yatırımlar yapan müşterilerimize anahtar teslim projeler sunuyoruz. Güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi başta olmak üzere, alanında uzman kadromuz ile tüm yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji uygulamalarında;projelendirme, ürün temini, montaj, entegrasyon ve işletme hizmeti veriyoruz.

pratikus

Pratikus Elektrik Danışmanlık Enerji Proje Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., proje konumunun gerektirdiği tüm kodlara uygun olarak müşterilerine ve proje paydaşlarına teklif verme aşamasından işletme dönemine kadar olan bütün süreçlere dair mali ve zamansal planlamaları içeren mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

prime-enerji

Enerji sektöründe birçok alanda faaliyet gösteren Prime Enerji  enerji nakil hatları ve şehir elektrik şebekeleri inşa ediyor ve Güneş Enerji Santralleri (GES) kurarak yeşil bir gelecek için çalışıyoruz.

proofx logo

Proofx olarak, bağlantı elemanları konusundaki 15 yıllık tecrübemiz ile güvenilir malzemeler- in teminini sağlıyor, geniş ürün yelpazesi ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına ürün ve danışmanlık çözümleri sunarak kapsamlı şekilde hitap ediyoruz.

Prysmian

Prysmian Group Türkiye, 2011 yılında Prysmian ve Draka arasında gerçekleşen birleşmeyi takiben, bugün dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe lider olan Prysmian Group’un Türkiye operasyonudur. Firmanın merkezi, 1964 yılından bu yana Mudanya’da (Bursa) yer almaktadır ve toplam 180.000 m² lik açık alan (79.000 m² kapalı alan) üzerinde faaliyet göstermektedir.

ralen enerji logo

İzmir’de faaliyet gösteren Ralen, yenilenebilir enerji teknolojileri alanında kapsamlı çalışmalar yürüten dinamik bir teknoloji Ar-Ge firmasıdır.

renama-enerji-logo-1

Renama Enerji GES santralleri ülke genelindeki tüm coğra ve iklim şartlarında kanıtlanmış başarıya sahiptir. Renama Enerji Güneş Enerjisi ile ilgili bütün projelerinizde (şebeke destekli sistemler, şebekeden bağımsız sistemler ve solar sulama sistemleri) sizlere her türlü ürün desteğinide sağlamaktadır.

samlı solar logo

1978 yılında Mak. Müh. Cemil SAMLI tarafından Samlı Makine Ticaret olarak faaliyetlerine başlayan firmamız, 1980’de Akdeniz Güneş Enerjisi adı altında o dönemde çok yeni olan “termal güneş kollektörü sistemleri”nin üretimini ve kurulumunu gerçekleştirmeye başladı. 2014 yılında ise End. Müh. Peykan SAMLI ve Mimar Kamil SAMLI’nın firmaya katılmasıyla, yenilenebilir enerjiler üzerine araştırmalar yapılmış, güneşten elektrik üreten PV tesislerin danışmanlık, mühendislik, satın alma ve uygulama faaliyetlerini yürütmek amacıyla SAMLI SOLAR firması kurulmuştur.

sanasenergylogo

Sanas Energy Türkiye, Avrupa ve Asya’da lokasyon bazlı enerji çözümleri üreterek firmaların ve kişilerin daha uygun koşullarda enerji kullanmalarına dair çözümler sunar.

Santral Enerji

Santral Enerji, yerel ve uluslararası ölçekli güneş enerjisi projelerinin geliştirilmesi için çalışıyor.

schmid pekintaş logo

Schmid Pekintaş, 2014 yılında Schmid ve Pekintaş Grup şirketleri ortaklığı ile kurulmuş olan bir fotovoltaik güneş paneli üreticisidir. Schmid Group, 150 yılı aşkın geçmişi ile dünyada güneş enerjisi sektörünün öncüsü ve lider ekipman üreticisidir. Pekintaş Grubu ise 60 yıllık tecrübesiyle Türkiye’de inşaat sektörünün önde gelen kuruluşlardan olup, özellikle endüstriyel binalarda kullanılan sandviç panel üretiminde liderdir. Schmid Pekintaş, sektörlerinde lider konumda bulunan bu iki güçlü grubun birleşmesiyle kurulmuş bir firmadır.

sektörel fuarcılık logo

Sektörel Fuarcılık A.Ş., 1992 yılında Teknik Yayıncılık A.Ş. Bünyesinde Fuar, Kongre, Konferans, Sempozyum, Sergi ve Seminer faaliyetlerini sürdürürken, Fuar Düzenleme ile ilgili yasa ve yönetmelikler gereği 2000 yılında Teknik Yayıncılık Grubunun iştiraklerinden biri olarak kurulmuştur. PennWell International’ın, Sektörel Fuarcılık’ın hisselerinin yüzde 50’sini Deutsche Messe AG Türkiye iştirakı Hannover Fairs Turkey Fuarcılık’tan satın alması ile birlikte, ICCI 2017 iki önemli uluslararası fuar şirketinin ortak organizasyonu olarak kapılarını açtı.

Selek Enerji

Selek Enerji Proje Dan. Müh. Hiz. San. Tic. Ltd. Şti.

senerji logo

Senerji olarak, 2012 yılından beri hayata geçirdiğimiz tüm çatı çeşitlerini içeren 100’ün üzerindeki çatı üzeri güneş enerji santraliyle Türkiye’nin bu konudaki en tecrübeli ve uzman firmalarından biriyiz. Ekipman satışımızın yanı sıra kurucu yöneticimizin 35 yıllık taahhüt tecrübesi ile endüstriyel tesislerde elektrik taahhüt hizmeti de vermekteyiz.

setsolar logo

Set Solar, Yenilenebilir Enerji Yarı İletkenleri İmalatı yapmaktadır. Korgun, Çankırı merkezli Sürdülebilir Enerji Teknolojileri şirketidir.

Argesim-Seven Sensor

SEVEN Sensör güneş enerjisi sistemlerinin performans değerlendirmesinde kullanılan ışınım sensörü, ortam ve panel sıcaklık sensörleri, rüzgar hız ve yön sensörlerinin Türkiye’deki tek üreticisidir.

sgs

SGS dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşudur. SGS kalite ve doğruluk konusunda küresel bir referanstır. Müşterilerimize, 96.000’den fazla çalışanımız, dünya geneline yayılmış olan 2.700’den fazla ofis ve laboratuvar ağımızla hizmet vermekteyiz.

Smart

Smart Güneş Teknolojileri, Anahtar teslim kurulum hizmetleri, GES yatırımları ve FV modül üretimi alanlarında Avrupa’nın önde gelen entegre güneş enerjisi şirketlerinden Smart Güneş Teknolojileri, geniş yelpazede güneş enerjisi çözümleri sunmaktadır.

solar ofis enerji logo

Solar Ofis Enerji, güneş enerjisi santrallerinin ihtiyacı olan İNVERTÖR ve PANEL TEDARİKÇİSİ olarak faaliyet göstermektedir. Bunun yanında tek çözüm ortağı anlayışı ile güneş enerjisi santrallerinin yatırımcı için gerekli olan UZAKTAN İZLENMESİ, enerji dağıtım şirketleri için SCADA sistemlerinin tasarım ve uygulaması konularında da faaliyet göstermektedir.

solpeg logo

SolPEG olarak, bağımsız PV denetim uzmanları olarak kazançlı yatırımlarınız için sizlere çözüm ortaklığı sunuyoruz. Başta üretim raporlaması, santral planlaması, santral denetimi, yazılım geliştirme ve eğitimleri olmak üzere PV sistemlerin her aşamasında sizlere çeşitli hizmetler sunmaktayız. Projelerinizin münferit gereksinimlerini tespit ederek, proje bazlı güvenli çözümler üretiyoruz.

sonnen-sternlicht

2017 yılında %100 Alman teknolojisi ile Diyarbakır’da kurulan STERNLICHT ENERGIE AŞ, ürün ve hizmetlerini; kalite ve uzun kullanım ömrü üzerine bina etmiştir. Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m2 alanda kurulu tesislerimizde, 120 MW/yıl kapasiteli PV panel üreten, sistem tasarımı, ürün ve sistem geliştirme ve tesis işletme hizmetleri sunan bir yüksek teknoloji şirketiyiz.

staubli logo

Stäubli, dört özel Bölümüyle küresel bir mekatronik çözüm sağlayıcısıdır: Elektrik Konnektörleri, Akışkan Konnektörleri, Robotik ve Tekstil. Pek çok endüstriyel sektörde üretkenliğini artırmak isteyen müşterilere hizmet vermektedir. Şu anda dört kıtadaki 50 ülkede bulunan temsilcileri ile 29 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir grubuz. 5500 kişilik küresel iş gücümüz, uzun vadeli destekle kapsamlı çözümler sağlamak için neredeyse her sektörden müşterilerle iş ortaklığı yapmak amacıyla özveriyle çalışmaktadır. Esasen 1892’de Horgen/Zürih’te küçük bir atölye olarak kurulan Stäubli, günümüzde Pfäffikon, İsviçre’deki genel merkezden yönetilen uluslararası bir gruptur.

阳光电源logo

Sungrow Power Supply Co., Ltd. ( “Sungrow”), 2021 itibariyle dünya genelinde 224 GW’yi aşkın kurulu gücü ile dünyanın en güvenilir invertör markasıdır. Üniversite Profesörü Cao Renxian tarafından 1997 yılında kurulmuş olan Sungrow, endüstrideki en büyük özel AR & GE takımıyla kamu, ticari, endüstriyel ve mesken uygulamalarına yönelik PV invertör çözümleri, enerji depolama sistemleri ve ayrıca uluslararası çapta tanınan değişken PV tesisi çözümleri sunan geniş ürün portföyü ile solar invertörlerinin araştırma geliştirmesinde bir liderdir. PV alanında 25-yıllık geçmiş performansı ile Sungrow ürünleri, 150 ‘ yi aşkın ülkede bulunan tesislere güç vermektedir.

plurawatt_logo (1)

Sunlego Enerji Sistemleri A.Ş. ülkemizin ihtiyaç duyduğu bu talebe kayıtsız kalmayarak 2009 yılında yenilenebilir enerji alanında Ar-Ge şirketi olarak kurulup 2012 yılında yatırımlarına başlamıştır. Sunlego Enerji Sistemleri A.Ş.nin kuruluşundan bu yana belirlediği vizyonu tüm çalışanlarıyla birlikte en iyi şekilde sürdürüp solar pazarında vizyoner, yenilikçi ve başarılı bir şekilde devam ettirip, gün geçtikçe artan müşteri portföyüyle birlikte Plurawatt markasını sektörde öncü bir şirket haline getiriyor.

sunsis logo

2016 yılında kurulan Sunsis, yurt içi ve yurt dışında yer alan güneş enerji santrallerine yönelik mühendislik, bakım, onarım, izleme ve analiz hizmetleri vermektedir.

SunVital Logo-02

Sunvital Enerji olarak Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Güneş Enerjisi Santrallerinde konularında çözümler sunuyor ve güneş enerji santrallerinin işletme, bakımı konusunda gerekli tüm desteği sağlıyoruz. Kendisini sürekli geliştiren dinamik bir ekiple güneş enerji santrallerinin verimliliği ve yaşam ömürlerinin attırılması, müşterilerimizin proje finansmanlarına uygun çözümler sunma gibi konularda çalışıyoruz. Sürekli bir adım ilerisini düşünüyor ve yeniliklerden müşterilerimizin de faydalanmasını sağlıyoruz.

Şa-ra

ŞA-RA Enerji olarak, coğrafyamıza ve Dünyamıza karşı sorumluluklarının bilincinde olan, çevre konularına duyarlı, paydaşları ile birlikte toplam kalitede fark yaratmayı hedefleyerek bu doğrultuda hareket eden, “kablo taşıyıcı sistemleri” sektöründe 1977’den beri yanıbaşınızda, yaratıcı bir tecrübeyiz. Dünya çapında, müşterilerimize hem mühendislik hem de kalite anlamında en iyisini sunmayı hedefliyoruz. Kaliteli ve zengin tasarımlara sahip ürünlerimizle Türkiye ve Dünya pazarında emin adımlarla ilerliyoruz.

şişecam logo

Düzcam alanında birçok ilke imza atan, Türkiye’de ve bölgede düzcam sanayisinin gelişmesine öncülük eden Şişecam, üretim kapasitesi açısından Avrupa’nın lider, dünyanın ise 5.nci büyük düzcam üreticisidir. Şişecam, düzcam faaliyetlerini Mimari Camlar (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam ve kaplamalı cam), Enerji Camları ve Beyaz Eşya Camları olmak üzere 3 ana iş alanında sürdürmektedir.

tekompuk

Coğrafyamıza ve Dünyamıza karşı sorumluluklarının bilincinde olan, çevre konularına duyarlı, paydaşları ile birlikte toplam kalitede fark yaratmayı hedefleyerek bu doğrultuda hareket eden, “kablo taşıyıcı sistemleri” sektöründe 1977’den beri yanıbaşınızda, yaratıcı bir tecrübeyiz. Dünya çapında, müşterilerimize hem mühendislik hem de kalite anlamında en iyisini sunmayı hedefliyoruz. Kaliteli ve zengin tasarımlara sahip ürünlerimizle Türkiye ve Dünya pazarında emin adımlarla ilerliyoruz.

Logo, Trademark

TÜV Rheinland Türkiye faaliyetlerini, global bir endüstriyel denetim ve sertifikasyon hizmetleri sağlayıcısı olan TÜV Rheinland Grubu bünyesinde sürdürmektedir.

Ulusoy eaton

Ulusoy Elektrik artık bir Eaton markası 1911 yılında kurulmuş olan, 175’ten fazla ülkede müşterilerine hizmet veren, 2021 yılında 19.6 milyar Dolar gelir elde eden küresel enerji yönetim şirketi Eaton, 15 Nisan 2019 tarihi itibariyle Ulusoy Elektrik hisselerinin kontrolünü devraldı.

United Solar

United Solar, yatırımcılara ve son kullanıcılara, Güneş Enerjisi projelerinin geliştirilmesi ve anahtar teslimi projeler konusunda sonuç odaklı çözümler ve uygulamalar sunmaktadır.

vam mühendislik logo-1

Tarık BUDAK, 1998 yılında VAM Mühendislik Taahhüt Ticaret Limited Şirketi’ni, 2000 yılında ise TARIK BUDAK Mühendislik Taahhüt Ticaret Limited Şirketi’ni kurarak aynı alanlarda faaliyet göstermeye devam etmiştir.

vergo

VERGO Enerji Sistemleri, tamamen solar panel taşıyıcı konstrüksiyon sistemleri üretimine odaklı olup müşterilerin talepleri doğrultusunda dizayn, projelendirme, üretim ve sahada montaj hizmetleri sunmaktadır.

solarex-logo-2021-1024x552-1
voli fuarcılık logo

Türkiye’nin en köklü fuarcılık şirketlerinden olan Voli Fuar Hizmetleri A.Ş. bünyesinde bir çok sektörden fuar barındırmaktadır. Fuarcılıkta uzman ekibi ile Solarex İstanbul, İstanbul Hırdavat Fuarlarının organizasyonunu yapan ihtisas fuarlarında deneyimli bir fuar şirketidir.

yenelsis

Yenelsis enerji,güneş enerjisi alanında gerçekleştirdiği sayısız proje ile edindiği tecrübeleri rüzgar,biyokütle ve jeotermal enerji türlerine aktarıp bu enerjileri ihtiyaç ve koşullara doğrultusunda birbirleriyle sentezleyen yenilikçi bir anlayışla kurulmuştur.

yey enerji logo

Yey Enerji, Lisanslı/Lisanssız Güneş Enerjisi Santrali (Ges) Hidro Elektrik Santrali (Hes) Rüzgar Enerji Santrali (Res) Kojenarasyon / Trijenarasyon Projeleri Lisanssız Elektrik Üretimi alanlarında faaliyet göstermektedir.

yiğit akü logo

Yiğit Akü A.Ş., hızla gelişmekte olan ülkemizin güçlü yatırımcılarından birisi olarak, 1976 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bugün 40.000 m2 alana sahip üretim üssü niteliğindeki fabrikasında, en ileri teknolojiyi hayata geçiren Yiğit Akü A.Ş., yıllık 7.000.000 akü üretim kapasitesine sahiptir.

yp enerji logo

YP ENERJİ, yenilenebilir enerji sektöründe EPC ve yatırımcı olarak faaliyet göstermektedir. Güneş Enerjisi konusunda yatırım öncesinde müşteri talepleri doğrultusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Müşteri odaklı projeler oluşturularak çalışmalarımız sonucunda en verimli ve tasarruflu şekilde karşılayacak sistem tasarlanır. Fizibilite çalışması sonucuna göre yatırım öncesi oluşan takılan her türlü teknik ve idari sorular çözümlenir. Alternatif enerji konusunda, ayrıca özel çözümler için projeler sunulur.

Zorlu_Enerji_Logo-01

Zorlu Enerji, yirmi beş yıllık tecrübesi ve bilgi birikimiyle küresel ölçekte entegre enerji hizmetleri sunmaktadır. Güneş enerjisinden elektrikli araçlara, şarj ünitelerinden elektrik santrallerine, proje geliştirmeden işletmeye kadar her alanda enerji çözümleri üreten geleceğin enerji şirketi…