Akkaşoğlu Grup Enerji Sanayi ve Global Yatırım, enerji sektörüne yönelik çalışmalarını genişletmek üzere Muğla Fethiye bölgesinde Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) Merkezi kuruyor.

Akkaşoğlu Grup CEO’su Tevfik AKKAŞ tarafından yapılan basın açıklamasında, ülkemizde gelişmekte olan yenilenebilir enerji sektörüne daha fazla katkı sağlamak ve Türkiye genelinde yapılan çalışmaların kapsamını daha da artırmak adına Muğla Fethiye bölgesinde Ar-Ge merkezi kurma çalışmalarına başladığı bildirildi.

Yatırımcılara ve vatandaşlara yön gösterebilmek için geniş bir mühendislik kadrosuna sahip olacak merkezde aynı zamanda Akkaşoğlu şirketi tarafından yatırımı yapılan müşteriler ve yatırım ortakları için saha, konut ve iş yerlerindeki kurulmuş olan Güneş Enerji Santrallerinin izleme, takip ve koordinasyon merkezi olarak hizmet sunulması hedefleniyor.

Fethiye’nin ilk yeşil binasına ev sahipliği yapacak

Akkaşoğlu CEO’su Tevfik AKKAŞ

Merkezin sektörün iş geliştirme faaliyetleri için bölgedeki tek merkez olacağını belirten Tevfik AKKAŞ, “Hedefimiz ve idallerimizin yegane sloganı olan “İşimiz Geleceğimiz” sloganı ile sektörümüze güzel bir canlılık katmayı devletimizin milli enerji vizyonuna bağlı kalarak ülkemize katkı sağlamayı hedeflemenin haklı gururunu yaşamaktayız.” açıklamasında bulundu.

Fethiye bölgesindeki ilk yeşil binaya da ev sahipliği yapacak olan merkezde 65 Mühendis ve 38 teknik personel istihdam edilecek. Güneş enerjisi teknolojilerine yönelik ürün ve ekipmanların da sergileneceği showroom alanına sahip olacak merkez, Akdeniz ve Ege bölgesi için hizmet sunacak.

Write a comment:
*

Your email address will not be published.