Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ülke Ofisi, Orman Köylerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi İçin Sürdürülebilir Enerji Finans Mekanizması (ORKÖY PV) Projesi kapsamında 18 ilde kurulacak olan 225 pilot tesisin 2. Çatı Tipi PV Sistemi ihale dokümanlarını yayınladı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ülke Ofisi, Orman Köylerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi İçin Sürdürülebilir Enerji Finans Mekanizması (ORKÖY PV) Projesi kapsamında Türkiye’nin her bölgesinde güneşsiz çatı kalmaması hedefliyle ihaleye çıkıldı. Türkiye’de mevzuat yönüyle çatı pazarının açılmasıyla birlikte gelişmeye başlayan çatı pazarı ORKÖY PV projesi ile daha da tanınacak. 18 ilde toplam 225 çatıya kurulacak olan çatı GES’lerin Türkiye’de Çatı PV sektörünün de önünü açacağı düşünülmektedir. Siz değerli sektör paydaşlarımızın bu ihaleye katılımları sektörün gelişmesi için değerli olacağını düşünmekteyiz.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından, Küresel Çevre Fonu (GEF) finansal desteğiyle, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde ve GÜNDER proje ortaklığında yürütülmekte olan, ORKÖY PV Projesi kapsamındaki 18 il ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Proje kapsamında pilot olarak uygulanacak bu sistemlerde Orman köylülerinin ev ihtiyacının karşılanması hedefleniyor. İhale kapsamında 19 Şubat 2020 Çarşamba tarihinde, Ankara Yıldız Kule’de saat 11:00’da Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Türkiye’deki Orman Köylerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi İçin Sürdürülebilir Enerji Finans Mekanizması (ORKÖY PV) kapsamındaki ihaleye ilişkin ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

14 Şubat 2020

Hayırlısı olsun, bu proje tüm halkımıza güzel ve özendirici bir örnek olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.