Güneş enerjisi ile ısıtma ve soğutma sektörü için bilgi paylaşımı yapan ve iş fırsatları sunan online platform Solarthermalworld.org 10 yaşında!

Güneş enerjisi ile ısıtma ve soğutma haberlerinin önde gelen adresi olan web sitesi, güneş termal pazarları ve teknolojileri hakkında geniş bir ağa sahip. Güneş enerjisi alanındaki bilgilerini genişletmek isteyen tüm politika yapıcılar, araştırmacılar ve profesyoneller için kullanılabilir olan Solarthermalworld.org, on yılllık bir bilgi birikimini bünyesinde barındırıyor.

10. yılını yeni tasarımları ile kutlayan web sitesi, güneş enerjisi yatırımlarını ve riskleri azaltmak için yeni iş modellerine yer veriyor. Yatırımcılara, kamu hizmetlerine ve endüstriyel nihai müşterilere hitap eden başarılı vaka çalışmaları, ekonomik fizibilite değerlendirmeleri ve gelecek vadeden iş modelleri hakkında raporlar web sitesinde yer alıyor.

Aylık 6.700 haber bülteni okuyucusuna sahip olan ve geçtiğimiz yıl 66.000 ziyaretçiye ulaşan solarthermalworld.org, güneş enerjisi ve soğutma sektörü bilgileri için dünyanın go-to platformlarından biri haline geldi. Pazarın tüm yönleri hakkında bilgi veren 3000’den fazla makalenin yer aldığı web sitesinin Twitter’daki takipçi sayısı üç yılda 3 bini aştı. Ayrıca Facebook’ta 8,800 ve LinkedIn’de 1.085 takipçisi bulunuyor.

Solarthermalworld.org‘un kurucusu Nigel Cotton: “Bu seviyedeki bir büyüme, dünyanın farklı köşelerinde güneş enerjisi ile çalışan termal katılımcılar ve IEA Güneş Enerjisi ile Soğutma Programı, Birleşmiş Milletler Çevre Programı ve REN21 gibi uluslararası kuruluşlarla olan yakın işbirliğinden kaynaklanan yoğun alışverişimiz sayesinde mümkün oldu” dedi.  Cotton, Avrupa Bakır Enstitüsünde Program Direktörü ve Solar Heat Europe’un Başkanlığını yürütüyor.

Sektörün işbirliği platformu

İlk bülteni 10 yıl önce, Eylül 2008’de okuyucuları ile paylaşan Solarthermalworld.org aylık olarak yayınlanıyor ve endüstri şirketlerini, araştırma kurumlarını ve uluslararası STK’ları, güneş enerjisi ve soğutma konusunda bilgi boşluklarını doldurmak için bir araya getiren bir işbirliği platformu olma özelliği taşıyor. Web sitesi başlangıçta Uluslararası Bakır Birliği (ICA) ve UNEP tarafından Güneş Enerjisi Isıtma Pazarı Dönüşüm ve Güçlendirme İnisiyatifi’nin bir parçası olarak başlatıldı. Son olarak ICA, solarthermalworld.org‘daki yenilik ve teknolojideki konuları açıklamak için Uluslararası Enerji Ajansı – Güneş Enerjisi Isıtma ve Soğutma Programı (IEA SHC) ile stratejik bir ortaklık kurdu.

Solarthermalworld.org‘un küresel güneş enerjisi ısıtma ve soğutma topluluğuna katılarak aylık bültenine abone olabilir  Twitter, Facebook veya LinkedIn üzerinden platformu takip edebilirsiniz.

Kaynak: http://Solarthermalworld.org

 

Write a comment:
*

Your email address will not be published.