Yerli ve yabancı PV panel üreticilerine yönelik bir haberimiz var! Dünyanın 37 ülkesinde kullanılmakta olan Teknoloji Seçim Aracı uygulaması artık Türkiye’de. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası – EBRD tarafından geliştirilen ve Avusturya Maliye Bakanlığı tarafından desteklenen çevrimiçi bir uygulama olan Teknoloji Seçim Aracı (Green Technology Selector), bundan böyle TurSEFF internet sitesinde yayınlanmakta olan yerel Teknoloji Seçim Aracının yerini alarak yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği teknolojilerine TurSEFF kapsamında hızlı finansman sağlayabilecek: https://techselector.com/ts-en/

TurSEFF’ten yapılan basın açıklamasında, EBRD tarafından 26 ülkede uygulanmakta olan ve TurSEFF’in de bir parçası olduğu SEFF/GEFF projelerinin yerel teknoloji seçim araçları, böylece global Teknoloji Seçim Aracı ile tek bir çatı altında toplanıyor ve firmaların ürün ve teknolojilerini uluslararası pazarlara sunabildiği global bir platforma dönüşüyor.

Teknoloji Seçim Aracına ürünlerini ve mağazalarını kaydeden firmalar, uygulamanın aktif olarak kullanıldığı 37 ülke pazarına ulaşırken, ürünlerinin finansmanında TurSEFF’in hızlı finansman imkanından da yararlanma şansına sahip olacaklar. Çok ülkeli yapısıyla firmanıza pazarlama, tanıtım, satış, görünürlük, erişilebilirlik ve farkındalık sağlayan Teknoloji Seçim Aracında yer alan teknolojileriniz, TurSEFF’in anlaşmalı banka ve leasing kurumları tarafından finanse edilmek üzere ön onaya sahiptir.

Teknolojik gelişmeler ve firmalardan gelen taleplerle sürekli güncellenmekte olan Teknoloji Seçim Aracında firmanız, mağazalarınız ve ürünlerinizle sizin de yerinizi alabilmeniz için ülkemizde faaliyette olan PV panel üreticileri ile iletişime geçerek bilgilendirme toplantıları düzenlemekteyiz. Bilgilendirme toplantıları, Teknoloji Seçim Aracında hesap oluşturma, ürünleri ve mağazaları ekleme gibi süreçleri anlattığımız yarım saatlik kısa bir webinar ile sunulmaktadır.

Bilgilendirme toplantısına katılmak ve Teknoloji Seçim Aracında yerinizi almak için TurSEFF ile iletişim kurabilirsiniz.

TurSEFF Ekibi

Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı TurSEFF, kamu ve özel sektörün kaynak verimliliği ve yenilenebilir enerji projelerine finansman ve teknik destek sağlamak amacıyla EBRD tarafından geliştirilmiştir ve Avrupa Birliği tarafından desteklenmektedir.

Teknoloji Seçim Aracı (Green Technology Selector) EBRD tarafından geliştirilmiştir ve Avusturya Maliye Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.