Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) güneş enerjisi sektöründeki EPC firmalarına ve ekipman üretici/satıcılarına yönelik duyuru yayınladı. 

Kamu ve özel sektör tarafından uygulanacak Sürdürülebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği yatırımları için finansman sağlamak üzere oluşturulan TurSEFF, güneş enerjisi sektöründeki EPC firmalarına ve ekipman üretici/satıcılarına yönelik duyuru yayınladı. İş Geliştirme Müdürü Selen İNAL’ın sektöre yönelik açıklamaları şöyle:

“TurSEFF olarak korona sürecinde alınan önlemlere riayet etmekle beraber, bizim çalışmalarımızın yoğunluğu azalmadı. Bir çoğunuzun bildiği gibi TurSEFF, sürdürülebilir enerji projelerinin geliştirilmesi ve finansmanı için geliştirilmiş bir finansman programı ve bu dönemde de GES projelerinin finansmanı için bize aday projeler ulaşmaya devam ediyor.

Bu hafta TurSEFF içinde bir toplantı yaparak, Güneş Enerjisi sektörünün ekonomik açıdan sürdürülebilirliğine katkıda bulunabilmek adına, bu projelerin TurSEFF fonundan finansmanı için daha yoğun destek verebilecek şekilde kendi içimizde bazı adımlar attık. EPC firmaları kendilerinin ve müşterilerinin finansmana hazır projeleri konusunda bizimle iletişime geçerse uygun projelere elimizden gelen desteği vereceğiz.

Ayrıca, ekipman üreticileri/satıcıları da kendileri ve bayileri için TurSEFF “satıcı kredisi” opsiyonundan faydalanabilirler. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.” 

Selen İNAL,

TurSEFF İş Geliştirme Müdürü,

selen.inal@turseff.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.