YEVDES (Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi) Projesi’nin Dördüncü Bileşeni kapsamında, üniversiteler tarafından geliştirilmiş Ar-Ge projelerine destek sağlanacağı açıklandı. Bu kapsamda, 12 araştırma grubuna uzman desteği verilecek, 6 araştırma grubu da yurtdışı çalışma ziyaretlerine katılacak.

Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi YEVDES, üniversiteler tarafından geliştirilmiş Ar-Ge projelerine destek sağlayacak.

YEVDES tarafından yapılan duyuru şöyle:

Başvuru formunu doldurmadan önce Ar-Ge Destekleri Başvuru Kılavuzunu inceleyiniz. Kılavuzu indirmek için buraya tıklayınız.

Başvurunuzu yapabilmek için kullanıcı adı oluştururken, uzman desteği başvurusunda bulunmak için “Uzman Desteği”, çalışma ziyareti başvurusunda bulunmak için “Çalışma Ziyareti”, her iki alanda destek başvurusu yapmak için “Her İkisi” seçeneğini işaretleyiniz.

Ar-Ge Destekleri kapsamında uzman desteği alacak ve çalışma ziyaretine katılacak araştırma grupları, YEVDES Teknik Destek Ekibi ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzmanlarının yer aldığı Değerlendirme Komitesi tarafından, önceden belirlenmiş kıstaslara göre değerlendirilecek ve seçilecektir.

Başvuru Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: info@yevdes.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.