GÜNDER Projeleri

Ocak 2023'te Başlayan Ufuk Avrupa (Horizon Europe) Projesi
Projede 11’i Türkiye’den olmak üzere toplam 21 kuruluş yer almaktadır. Türkiye’den paydaşlar arasında (ODTÜ GÜNAM (Koordinatör), Ege Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü Derneği-GÜNDER, Kalyon Günes Teknolojileri Uretim A.Ş., Solimpeks Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tat Gıda Sanayi A.Ş., TÜBİTAK, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ankara Gölbaşı Ziraat Odası bulunuyor.

2019-2023 Dönemi Tamamlanan Projeler

GÜNDERMYM – Mesleki Yeterlilik Merkezi
TÜRKİYE ORMAN KÖYLERİNDE GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR FİNANS MEKANİZMASI PROJESİ ORMAN KÖYLERİNDE GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR FİNANS MEKANİZMASI PROJESİ

GÜNDER’in geçmişten bugüne yürüttüğü projelerden seçmeler:

 • Roof-top in Coastal Cities Project:

  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve faydalanıcı kurumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olan “Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı” kapsamında, GÜNDER ve Bodrum Belediyesi ortaklığı yürütülmekte olan “Sahil Kentlerinde Çatı Üstü Kurulumlar Projesi”ni 2018 Haziran'da tamamlandı. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 • PVFinancing: 

  Bu proje, fotovoltaik pazar gelişimi için engelleri başarıyla kaldırmayı ve yeni yollar belirlemeyi amaçlamıştır. PV Finansmanı kapsamında, BSW-Solar'ın yeni PV İş modelleri ve finansman seçenekleri konusundaki uzmanlığı ile konsorsiyum ortağı olan ACS ve Frankfurt Finans Okulu gibi ortaklarla yapılan iş birliği sayesinde geliştirilmiştir. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 • Redefining The Roles of Actors For Solar Energy:

  Almanya'nın ve Türkiye'nin yenilenebilir enerji sektörüne yönelik kurum ve kuruluşları arasındaki diyaloğu güçlendirerek ve bu süreçte alınan dersleri aktararak Türkiye'deki güneş enerjisi kurulumunu geliştirmek hedeflenmiştir. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 • Development of political will to solar project:

  To develop political will to scale up electricity production from solar power through lobbying, advocacy, campaigning and constituency building to develop alternative supply debate that would eat in coal.

 • Timeline

  Geçişten Bugüne GÜNDER'in yürüttüğü projeler:

  HORIZON 2020 – PV FINANCE
  AB SİVİL TOPLUM DİYALOĞU PROJESİ
  EUROPEAN CLIMATE FOUNDATION – SOLAR AWARENESS
  ÇŞB - ORKÖY PROJESİ
  EKONOMİ BAKANLIĞI UR-GE PROJESİ (SOLAR CLUSTER TR)
  ÇALIŞMA BAKANLIĞI – DEZAVANTAJLI GRUPLAR EĞİTİMİ
  AB - İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ –BODRUM ÇATI VE YE KOOPERATİFİ
  100.000 ÇATI PROJESİ
  TES EN 62446 AKREDİTASYONU- FİZİBİLİTE – PROJE ONAYI
  MYM KURULMASI – PERSONEL TEST BELGELENDİRME
  GÜNDER AKADEMİ - EĞİTİM
  İŞ’TE GÜNEŞ – KARİYER
  SOLAR SPRİNT - İNOVASYON

GÜNDER & Projeleri

Güneş Enerjisi Sektörünün En Çok AB Projesi Yürüten Derneği

Yenilenebilir enerjiyi yükseltmenin en iyi yolunun bu projelere yatırım yapmak olduğuna inanıyoruz.
GÜNDER

to top