Fimer S.p.A.’nın satın alınması hakkında basın açıklaması yayınlandı

Önde gelen İtalyan Solar Inverter tasarımcısı ve üreticisi Fimer’in Yönetim Kurulu, sermaye ve endüstriyel ortaklık için kapsamlı bir analizinin ardından, Greybull Capital’in desteğiyle ileri mühendislik ve teknoloji çözümlerinin sağlayıcısı McLaren Applied’ın bağlayıcı teklifini oybirliğiyle kabul ettiğini doğruladı.

Fimer, Greybull Capital’in sağladığı güçlü mali destekten ve McLaren Applied ile Fimer’in pazar mevcudiyeti ve teknolojik becerilerinin yarattığı önemli endüstriyel, teknolojik fırsatlardan yararlanabilecek. Fimer, güneş enerjisi ve elektrikli araç şarj istasyonları için invertörler tasarlamakta ve üretmektedir. Bu faaliyet McLaren Applied’ın motor sporları, otomotiv, ulaşım ve madencilik sektörlerindeki öncü yeniliklerini tamamlayıcı niteliktedir.

McLaren Applied ve Greybull Capital tarafından yapılan teklif Fimer için önemli bir dönüm noktası teşkil etmektedir. Bu işlem, Fimer’in yeniden yapılandırma sürecini tamamlamasına, işletmenin devamlılığına yönelik planı desteklemesine ve McLaren Applied ile stratejik ortaklık yoluyla faaliyetlerini genişletmesine olanak sağlamaktadır.

McLaren Applied Yönetim Kurulu Başkanı Nick Fry: “Fimer’i satın almaya yönelik bağlayıcı teklifimizin kabul edilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Fimer, invertör tasarımı ve üretiminde köklü endüstriyel varlıkları ile lider bir pazar konumuna sahiptir. Her şeyden önce Fimer, McLaren Applied’daki ekibimizin kültürü ve azmine benzer şekilde, en önemli varlığı olan son derece yetenekli ve kendini işine adamış bir işgücüne sahiptir. Her iki işletmede de birbirini tamamlayan pek çok gelişme alanı ve Fimer için heyecan verici bir gelecek görüyoruz. Fimer’in McLaren Applied ailesine katılmasını dört gözle bekliyoruz.”

Greybull Capital Yönetici Ortağı Marc Meyohas: “Fimer’in McLaren Applied ile birlikte çalışmasının benzersiz ve güçlü bir kombinasyon olduğuna inanıyoruz. Bu yatırımdan dolayı heyecanlıyız ve elektrifikasyon geçişini geliştirmeye yardımcı olurken hem McLaren Applied’ı hem de Fimer’i desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Fimer Yönetim Kurulu Başkanı Giovanni Varriale: “McLaren Applied ve Greybull’un Fimer’i satın almayı ve Fimer’e yatırım yapmayı taahhüt etmesinden memnuniyet duyuyorum. McLaren Applied ve Greybull tarafından formüle edilen teklif, Yönetim Kurulu’nun şirketin yakın geçmişte yaşadığı mali zorluklardan tamamen kurtulmasını destekleme taahhüdüyle mükemmel bir uyum içindedir.”
Fimer Operasyon Direktörü Bay Antonio Verdi: “Güneş enerjisi yoluyla yeşil dönüşümü sağlayan Fimer’in geleceğinin güvence altına alınmış olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz.”

What's your reaction?
1Cool0Upset0Love0Lol

Add Comment

to top